banner

Skús vyladenú mobilnú aplikáciu

rating

5 odpovedí, ktoré vám pomôžu zohnať si skvelú prácu

Naša aplikácia vznikla na to, aby vám čo najviac uľahčila hľadanie práce. Aj tak je však potrebné odpovedať si na niekoľko otázok. Prejdite si ich a zvýšte svoju šancu zohnať skvelé miesto.

1. Čo chcem robiť?

Odpoveď na túto otázku sa netýka len náplne práce, aj keď tá je kľúčová. V našej aplikácii si môžete vyberať z desiatok povolaní. Ak si nie ste istí, môžete začať napríklad úvahou: Chcem komunikovať s ľuďmi alebo pracovať skôr niekde „mimo pľacu“? Sú tu však aj ďalšie kritériá. S tými vám však naša aplikácia pomôže tiež. V prvom rade je to vzdialenosť práce od domova, potom výška platu a typ úväzku. Stačí zadať. 

2. Čo ponúka trh?

Keď sa objavia ponuky, uvidíte, nakoľko sa vaše požiadavky zhodujú s predstavami zamestnávateľov. Tí bývajú teraz, keď je na trhu menej kandidátov, ochotnejší vhodných zamestnancov doučiť, preto sa nebojte odpovedať na ponuku, aj keď nespĺňate všetky požiadavky.

Ako získať perfektnú prácu? Dostávajte tipy pravidelne.

3. Čo o sebe napísať? 

Pri používaní našej aplikácie môžete alebo nemusíte posielať CV. V oboch prípadoch sa snažte vyzdvihnúť hlavne tie zručnosti a schopnosti, ktoré zamestnávateľ požaduje, zvyšok vymažte. Naša aplikácia vaše údaje uchováva, avšak pokúste sa zakaždým prispôsobiť aspoň trochu text konkrétnej ponuke. 

4. Čo budú chcieť na pohovore?

Nie je také ťažké prísť na to, čo bude zamestnávateľa zaujímať. Vaša prax, ktorú ste mu poslali, bude základ. Ďalšie otázky budú smerovať napríklad na vašu motiváciu pracovať na danom mieste. Odpovede si nemusíte chystať od slova do slova, ale aspoň rámcovo áno.

5. Ako tam zahviezdiť? 

Slušnosť, ústretovosť, ale aj primerané sebavedomie, úprimnosť a autentickosť. Využite svoju prípravu. Na nič sa nehrajte, ale tiež o sebe nehovorte všetko. A nezabudnite sa pýtať na to, čo vás o mieste a firme zaujíma. Zaistí vám to body navyše. 


 

Mohlo by ťa zaujímať

Odpovedajte na viac inzerátov súčasne. V našej apke je to jednoduché

Pár kliknutí a šanca navyše. Reagovať na inzerát je s našou aplikáciou jednoduché, preto sa nespoliehajte len na jedno želiezko v ohni.

5 signálov, že si na pohovore počínate dobre

Pozerajú sa vám do očí a pretiahli stanovený čas. Čo ešte signalizuje, že ste na pohovore zaujali?

Čo vás čaká, keď končíte v práci?

V prípade ukončenia pracovného pomeru je potrebné vybaviť niektoré administratívne záležitosti a myslieť tiež na to, že je aj pre vás žiaduce odísť v dobrom.

Všetky články

Hľadáš prácu?

Stiahni si aplikáciu pre uchádzačov.

Google Play
App Gallery
App Store


V Práci za rohom máš najväčšiu šancu nájsť si prácu blízko domova a prestať dochádzať. Vyberaj z voľných miest a brigád po celom Slovensku, napríklad v lokalitách Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Nitra, Trnava, Trenčín a mnohých ďalších.

Používame cookies, pozri Podmienky používania služieb. A tiež chránime tvoje osobné údaje, pozri Zásady ochrany súkromia.