banner

Skús vyladenú mobilnú aplikáciu

rating

7 tipov, ktoré vám pomôžu nájsť si prácu

Tu je rýchly návod, ako si zjednodušiť hľadanie nového miesta.

1. Používajte vyhľadávanie

Zadajte miesto, z ktorého chcete dochádzať do práce. Určite si najdlhšiu vzdialenosť, v ktorej máme pre vás hľadať zamestnanie. Ak viete, aká pozícia by vás zaujímala, zadajte ju do poľa „Čo chceš robiť“. Vyplniť môžete aj pole „Za koľko“, kde uvediete očakávanú výšku hrubého platu, a pole „Úväzok“. Zobrazíme vám tak ponuky, ktoré čo najviac zodpovedajú vašim požiadavkám. 


2. Povedzte pár slov o sebe

Životopis pridáte na stránke „Skúsenosti“. Vďaka tomu sa o vás zamestnávateľ dozvie viac a vaša šanca na pohovor sa zvýši. Nemáte životopis? Nevadí. Uveďte o sebe pár informácií do poľa „Opíš svoju prax“.

3. Komunikujte cez chat

Po tom, ako odpoviete na inzerát, môžete väčšinou komunikovať s možným zamestnávateľom cez chat. Stačí kliknúť na „Reakcia“ a dohodnúť si napríklad detaily pohovoru alebo zaslať ďalšie prílohy. Nie všetky firmy však majú možnosť s vami chatovať, v takom prípade je chat vypnutý.


4. Majte prehľad o reakciách druhej strany

Náš chat neslúži len na posielanie správ, ale uvidíte v ňom aj históriu komunikácie. Zistíte tak, či vám zamestnávateľ volal, alebo napríklad ešte potrebuje čas na rozmyslenie. A ak vás náhodou zamietne, nemusíte ďalej čakať na odpoveď. Hlavu hore a rovno sa pozrite po ďalších ponukách.


5. Používajte notifikácie

Pri prvom spustení aplikácie sa vás spýtame, či chcete zapnúť notifikácie. Odporúčame to urobiť, pretože vďaka tomu sa dozviete, že vám možný budúci zamestnávateľ napísal alebo že sa objavili ponuky priamo pre vás. Notifikácie si môžete zapnúť na stránke „Nastavenia“ vo svojom profile.


6. Zapnite si upozornenie

Kliknutím na tlačidlo s hviezdičkou bude inzerát, ktorý sa vám páči, pre vás zvýraznený počas 24 hodín. A keď sa bude 24 hodín chýliť ku koncu, upozorníme vás.


7. Zdieľajte dobrú ponuku

Všimli ste si ponuku práce, ktorá by potešila vašich príbuzných, kamarátov, známych? Zdieľajte ju! V pravom hornom rohu vedľa tlačidla s hviezdičkou nájdete tlačidlo na zdieľanie ponuky. Môžete tak urobiť e-mailom, SMS správou, zverejnením na Facebooku alebo poslať v súkromnej správe na Messenger a Whatsapp.

Mohlo by ťa zaujímať

Odpovedajte na viac inzerátov súčasne. V našej apke je to jednoduché

Pár kliknutí a šanca navyše. Reagovať na inzerát je s našou aplikáciou jednoduché, preto sa nespoliehajte len na jedno želiezko v ohni.

5 signálov, že si na pohovore počínate dobre

Pozerajú sa vám do očí a pretiahli stanovený čas. Čo ešte signalizuje, že ste na pohovore zaujali?

Čo vás čaká, keď končíte v práci?

V prípade ukončenia pracovného pomeru je potrebné vybaviť niektoré administratívne záležitosti a myslieť tiež na to, že je aj pre vás žiaduce odísť v dobrom.

Všetky články

Hľadáš prácu?

Stiahni si aplikáciu pre uchádzačov.

Google Play
App Gallery
App Store


V Práci za rohom máš najväčšiu šancu nájsť si prácu blízko domova a prestať dochádzať. Vyberaj z voľných miest a brigád po celom Slovensku, napríklad v lokalitách Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Nitra, Trnava, Trenčín a mnohých ďalších.

Používame cookies, pozri Podmienky používania služieb. A tiež chránime tvoje osobné údaje, pozri Zásady ochrany súkromia.