banner

Skús vyladenú mobilnú aplikáciu

rating

Na inzeráte záleží. Ako ho napísať, aby ste získali čo najviac uchádzačov

Inzerát je vlastne propagačný text. Snaží sa „predať“ pozíciu čo najväčšiemu množstvu kandidátov. Aby ste v súčasnej tvrdej konkurencii uspeli, je na to pri písaní pracovnej ponuky potrebné myslieť.

Loviť kandidátov značí zápasiť so silnou konkurenciou. Bojovať s ňou je možné rôznymi zbraňami – ponúkaným platom alebo predovšetkým atraktivitou pozície. Ďalej je to vypracovanie inzerátu. Na čo sa pri tom sústrediť?

1.    Lokalita je v Práci za rohom základ a hlavné kritérium, podľa ktorého si ľudia hľadajú miesto vo svojom okolí. Uveďte ho podľa miesta výkonu práce, nie podľa sídla firmy. 

2.    Zaraďte pozíciu do správneho odboru – ďalšia kľúčová položka, ktorá ľuďom filtruje ponuky. Vyberte dva až tri odbory, pod ktoré je možné vašu pozíciu zadať.

3.    Plat – tretí filter, podľa ktorého sa uchádzačom zobrazujú inzeráty. Pokiaľ nemôžete uviesť mzdu za celý mesiac, napíšte napríklad hodinovú sadzbu. Snažte sa s ňou zostať konkurencieschopní, viac (výška mzdy) bude v tomto prípade viac (počet došlých CV). 

4.    Buďte struční. Ľudia si prezerajú vašu ponuku v mobile, kde sa im nebude chcieť čítať siahodlhé romány. Preto sa snažte spomenúť len to najdôležitejšie, píšte napríklad v odrážkach a ku každej uveďte jednu až dve vety. Rôzne detaily si vyjasníte až pri pohovore.

5.    Snažte sa napríklad už v názve pozície vyzdvihnúť, čím sa práca vo vašej firme odlišuje od iných ponúk. Napríklad práca čašníka/čašníčky – je to pekné prostredie reštaurácie, možnosť plánovať si zmeny, zohratý kolektív? 

6.    Skúste pracovať s emóciami a použiť slová, ktoré ich vyvolajú. Namiesto „budete predávať pekárenské výrobky“ môžete napísať napríklad: „budete predávať pečené dobroty“.

7.    Napíšte jasne, čo od uchádzačov požadujete – rozlíšte, čo je podmienkou (dĺžka praxe, jazykové znalosti) a čo je výhodou (vyučenie v odbore).

8.    Napíšte, čo ponúkate. Upozornite na všetko pozitívne – zľavy na výrobky a služby, dlhoročnú tradíciu podniku… Prispôsobte sa aj cieľovej skupine. Aké benefity ju lákajú?

9.    Získajte spätnú väzbu. Keď inzerát vytvoríte, dajte ho prečítať ľuďom na rovnakej pozícii a opýtajte sa, či je pre nich zrozumiteľný a či by ich nalákal. To isté zistite od uchádzačov na pohovore. Čo ich prinútilo odpovedať? Získate tak cenné informácie na tvorbu inzerátov.

Mohlo by ťa zaujímať

Pohovor krok za krokom. Ako sa pripraviť a ako ho viesť

Na pohovore máte príležitosť zistiť, či by bol kandidát na vypísanú pozíciu vhodný z hľadiska kvalifikácie aj osobných vlastností. Zároveň je to však vizitka vašej firmy. Ako ju čo najlepšie využiť?

Aj menej dokonalý kandidát môže byť skvelým zamestnancom

Nie vždy je možné získať do firmy na prvý pohľad úplne ideálneho uchádzača. Buď sa o prácu ani neprihlási, alebo má vysoké požiadavky, ktoré nemôžete splniť. Skúste dať teda šancu ľuďom z často odmietaných... celý článok

Všetky články

Hľadáš prácu?

Stiahni si aplikáciu pre uchádzačov.

Google Play
App Gallery
App Store


V Práci za rohom máš najväčšiu šancu nájsť si prácu blízko domova a prestať dochádzať. Vyberaj z voľných miest a brigád po celom Slovensku, napríklad v lokalitách Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Nitra, Trnava, Trenčín a mnohých ďalších.

Používame cookies, pozri Podmienky používania služieb. A tiež chránime tvoje osobné údaje, pozri Zásady ochrany súkromia.